...

Atrakcje towarzyszące weselom w Polsce.

Śluby i wesela to wyjątkowe wydarzenia w każdej kulturze a w Polsce obchodzone są z wyjątkowym entuzjazmem i radością. W celebrowanie tego dnia włączyło się wiele różnych podmiotów i imprezy weselne stały się w XX wieku atrakcyjnym dla biznesu przemysłem rozrywkowym. Atrakcje towarzyszące odgrywają w nim istotną rolę a organizatorzy czyli Para Młoda i jej rodzice prześcigają się w pomysłach, aby zapewnić swoim gościom niezapomniane wrażenia.
Jedną z najpopularniejszych i nieodzownych atrakcji rozrywkowych na weselach są:

ZESPOŁY WESELNE lub DJ

Muzyka na weselu odgrywa kluczową rolę . Zespoły poza grą i śpiewem na żywo zapewniają gościom nagłośnienie, iluminacje świetlne, obsługę sprzętu audio-video etc. Spełniają również rolę konferansjera oraz organizatora zabaw i konkursów weselnych takich jak oczepiny, gra z welonem i krawatem, taniec na gazecie czy zabawy z krzesłami. Są odpowiedzialni za zabawianie gości i tworzenie miłej i zabawnej atmosfery. Rola DJ-a jest podobna z tą tylko różnicą, że zamiast muzyki na żywo zajmuje się jej odtwarzaniem.

FOTOBUDKA, FOTOBUDKA 360

To popularna atrakcja na współczesnych weselach opisana już szczegółowo w tym blogu. Goście mogą robić sobie zabawne zdjęcia lub filmiki wykorzystując przy okazji różne zabawne rekwizyty zapewnione przez animatora

FONTANNY ISKIER

W trakcie imprezy weselnej, zazwyczaj przed oczepinami lub tuż po nich, niektóre pary zapraszają swoich gości na pokaz fontann iskier co w połączeniu z toastem i krojeniem tortu dodaje imprezie wyjątkowego uroku.

CIĘŻKI DYM

Podczas pierwszego tańca pomoże stworzyć
niesamowitą atmosferę i sprawić aby ten moment stał się jeszcze bardziej magiczny. Gęsta mgła unosząca się delikatnie w powietrzu sprawia, że para młoda wydaje się
jakby tańczyła na chmurkach. To nie tylko fantastyczna atrakcja wizualna, ale
także piękny sposób na podkreślenie romantyzmu tego wyjątkowego momentu.

WYSTĘPY ARTYSTYCZNE

Aby uatrakcyjnić gościom zabawę, często organizowane są różnego rodzaju pokazy taneczne np. par zawodowych lub grup tanecznych, występy kabaretowe, występy zespołów ludowych, krótkie recitale muzyczne znanych wokalistów.

KONKURSY I ANIMACJE DLA DZIECI

Jeśli na weselu są dzieci, warto pomyśleć o różnych animacjach dla najmłodszych, aby rodzice mogli swobodnie bawić się na parkiecie. Wynajęte do tego celu animatorki zajmą najmłodszych malowaniem buziek, bańkami mydlanymi, quizami i grami zespołowymi w oddzielonej dla nich przestrzeni lub w plenerze.

STOŁY i BUFETY TEMATYCZNE

Ten rodzaj atrakcji stał się z biegiem lat nie tylko alternatywą ale i koniecznością. Stół staropolski lub tzw. wiejski stół to obecnie standard na polskich weselach, które odwołują się do zachowania polskiej tradycji.
Nie może na nim zabraknąć bimbru, polskich nalewek, wiejskich wyrobów mięsnych i wędliniarskich typu pasztety, salcesony, pieczone szynki czy wiejskie kiełbasy. Słodki stół – miejsce gdzie królują pyszne ciasta, wykwintne desery, patery z owocami i czekoladowe fontanny.

DRINK BAR

Eleganckie wesele obliguje do zapewnienia gościom nie tylko tradycyjnych trunków typu wódka, wino, piwo. W obecnych czasach przyjęcie weselne to także wykwintne trunki oraz barman, który wyczaruje najbardziej wyszukane drinki i cocktaile.

NIESPODZIANKI DLA GOŚCI

Drobne gadżety lub upominki przy każdym nakryciu stołu. Nagrody i drobne prezenty dla uczestników często jeszcze w postaci butelki wódki lub wina ale także tzw gościniec czyli pakunek z ciastami lub smakołykami weselnymi, wręczany gościom przez młodą parę przy pożegnaniu, to też swojego rodzaju tradycyjny obyczaj.
Nowinką technologiczną w tym zakresie stały się prezentacje multimedialne prezentujące młodych oraz ich rodzinę i przyjaciół często w zabawny sposób.

FOTOGRAF I KAMERZYSTA

To nie do końca atrakcja, ale bardzo ważna i nieodzowna usługa, dzięki której zarówno ślub jak i przyjęcie weselne stanowią cenną
Pamiątkę dla każdej rodziny. Wdrażanie nowej technologii typu drony do upamiętnienia przyjęcia ujęciami z lotu ptaka to także nowy element usług weselnych.

DEKORACJE WESELNE

W tej dziedzinie przemysł weselny również poczynił ogromne postępy. Zaciągamy w Polsce pomysły od innych narodowości i kultur nie tylko europejskich ale i światowych. Począwszy od angielskich tortów serwowanych z ogniowymi fontannami, dekoracjami kwiatowymi na stołach, bufetach i scenach w stylu amerykańskim a skończywszy na misternych girlandach z balonów, ciężkich dymach przy pierwszym tańcu czy fontannach iskier, które uatrakcyjniają zabawy na parkiecie.

Wybór atrakcji towarzyszących przyjęciu zależy od preferencji pary młodej, rodzaju i charakteru wesela ale także możliwości finansowych i czasu przeznaczonego na imprezę. Polskie wesela słyną z serdecznej atmosfery i wesołej zabawy a możliwości uatrakcyjnienia są naprawdę nieograniczone.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.